TJ SOKOL Mysločovice - Volejbal

Volejbal

 

Dne 19. září 1971 se konala z podnětu hlavního výboru TJ ustavující schůze volejbalového oddílu.

Prvním a také posledním předsedou byl zvolen Ing. Zdeněk Brázdil. Zakládající členky, tehdy 13-ti a 14-ti letá děvčata, dala základ dobrému oddílu, který byl ve své době a v kategorii žaček a dorostenek jedním z nejlepších v kraji.Byla to tato děvčata: Zdeňka Brázdilová, Jana Halouzková, Pavla Miklíková, Zdena Hanáčková, Hana Janíková, Ludmila Hubáčková, Zdenka Navrátilová, Marie Kubíčková, Staňka Vojáčková, Zdenka Jančíková, Vlasta Gazdová, Dagmar Šerá, Marie Pálková a Jarka Nečekalová. V roce 1975 jsme měli v soutěži tři družstva: žačky, dorostenky a ženy.

Výbor pracoval výborně 12 let. Střídali se trenéři, jen předseda zůstával a řešil nové problémy. Zajišťoval zápasy v domácím prostředí, na cizí hřiště zajišťoval dopravu, rekvizity, doma také rozhodčí, také nové trenérky i finanční prostředky pro ně. Jen někdy za něj zaskočil někdo z výboru TJ.

Žákyně z počátku hrály okresní soutěž. Pod dobrým vedením prof. Karla Bureše z Otrokovic získávaly dovednost, fyzickou trénovanost a zkušenosti, které je přivedly do krajské soutěže. Po Karlu Burešovi převzal žákyně Dr. Vladislav Renda ze Zlína. Měl úspěchy a velmi se osvědčil. V krajské soutěži jsme vyhráli většinu zápasů. Z našeho okresu jsme tehdy byli lepší než děvčata ze Zlína, Slavičína a Štítné. Kromě trenéra byla platnou posilou i učitelka Eva Spáčilová, jako vedoucí družstva. V r. 1978 skončily žákyně na 2. místě v kraji.

Jakmile dosáhly žačky dorosteneckého věku, bylo vytvořeno družstvo dorostenek a získán osvědčený trenér Karel Vachek ze Zlína. Děvčata dostala novou motivaci, poněvadž hrála s družstvy z velkých měst. Jezdili jsme do Veselí, Brna, Slavkova, Uherského Hradiště, Bučovic, Slavičína, Vyškova atd.

Náš oddíl v r. 1977 – horní řada: Lužíková Hana – Míškovice, Brázdilová Alena – Míškovice, Doležalová Jana – Míškovice, Šumberová Alena - Machová, Brázdilová Pavla – Míškovice, Drápalová Ivana – Míškovice, Pospíšilová Vlasta - Mysločovice, dolní řada: Výmolová Ivana – Mysločovice,  Hanáková Iveta – Sazovice, Heinichová Ilona - Machová, Vlčková Marie – Sazovice, Langerová Ivana - Mysločovice, Doležalová Majka - Sazovice, Konečná Hana.

V roce 1979 jsme reprezentovali náš kraj v turnaji na Slovensku. Další rok jsme hráli dva zápasy v NDR v městě Golditz. Bohužel, přišel rok 1980, kdy jsme museli děvčata odhlásit ze soutěže. Dvě byly přijaty na vysokou školu a čtyři dosáhly věku žen.

Družstvo žen bylo vytvořeno z třiceti a víceletých. Vysoce jsme hodnotili jejich chuť hrát, trénovat, pohybovat se. Několik let hrály okresní soutěž, až přišlo jejich vyvrcholení v podobě vítězného družstva vesnických TJ v okrese a účast na turnaji vesnického volejbalu v Praze.

Za družstvo žen hrály: Eva Spáčilová, Zdeňka Gazdošová, Anežka Miserovská, Jaroslava Dovrtělová, Marie Dosoudilová, Pavla Venenyová, Pavla Miklíková, Irena Dřímalová. S přibývajícími léty bylo čím dál méně ochotných lidí pracovat pro volejbalový oddíl. Dokonce ani rodiče dětí neměli zájem, a proto musel úspěšný oddíl zaniknout v roce 1983.

Na závěr děkujeme všem trenérům, vedoucím a členům výboru. Byli to: Zdenka Hanáčková, Anežka Miserovská, Eva Spáčilová, Zdeňka Gazdošová, Zdenka Brázdilová a předseda Ing. Zdeněk Brázdil.

TJ SOKOL Mysločovice - Redakční systém MyPage V3 - Mail listing: registrace - Redakční systém MyPage V3