TJ SOKOL Mysločovice - Házená

Házená

 

Po rozpadu oddílu volejbalu jsme předpokládali, že hra, ve které padají branky, bude pro děvčata přitažlivější. Po provedeném průzkumu jsme založili oddíl házené v létě roku 1985.

První dva roky vedla oddíl trojice Bohuslav Dřímal, Jiří Dřímal a Zdeněk Gazdoš. Získali jsme trenéry ze Zlína: Ludmilu Krajčovou, Hanu Trčkovou a Hanu Přemyslovskou. Získali jsme dostatek žákyň za pomoci učitelek Evy Spáčilové a Marie Karlíkové. Budovali jsme nejen družstva, ale i stadiónek. Po roce jsme se začali zúčastňovat turnajů, např. ve Veselí, Tlumačově, Otrokovicích.

V roce 1988 byl zvolen nový předseda Václav Žák. Ve výboru dále byli: Zdeňka Večeřová, Irena Žáková, Marie Karlíková a Bohuslav Dřímal.

První hráčky: Iveta Husková, Renata Velechová., Pavla Stoklásková, Magda Morávková, Markéta Karlíková, Jana Matulová, Petra Kotíková, Edita Richterová, Radana Kubíčková a Jana Santová. Dalších třináct děvčat tvořilo mladší žákyně.

V okresní soutěži jsme hráli s těmito družstvy: TJ Gottwaldov, TJ Jiskra Otrokovice, TJ Tlumačov, TJ Kvasice, SPP Kunovice, TJ Vlčnov, TJ Veselí, TJ Luhačovice. Po skončení soutěže byla vyhlášena naše nejlepší hráčka Iveta Husková.

Na turnaji v Tišnově jsme porazili Hustopeče i Tišnov B. Náročnější turnaj byl v Hluku. Porazili jsme Tlumačov, remízovali s Kvasicemi a prohráli s Veselím a Kunovicemi. Každoročně jsme se zúčastnili soustředění v přírodě.

V roce 1988 jsme uspořádali na našem stadiónku turnaj mladších i starších žaček. Účastníci: Ingstav Brno, Tlumačov, TJ Gottwaldov a my. V obou kategoriích jsme jednou prohráli a dvakrát vyhráli. Byla to dobrá akce. Na jaře /1.4.1989/ jsme opět pořádali turnaj. Celkové pořadí družstev: 1. TJ Gottwaldov, 2. Mysločovice, 3. Tlumačov, 4. Mysločovice B, 5. Kvasice a poslední Vodní stavby Kroměříž. Nejlepší střelkyně: Šidlíková Zdenka, Kotíková Petra - 10, Zatloukalová, Janíková - 6, Miklíková Petra - 5.

Po skončení jarních zápasů zvážil výbor další činnost oddílu a protože se nepodařilo získat nikoho z rodičů do výboru a dosavadní předseda Václav Žák už nemohl z pracovních důvodů pokračovat, ukončili jsme činnost. Byla to opět velká škoda, ale bez funkcionářů se nedá zajišťovat činnost. Závěrem děkujeme Ludmile Krajčové a Haně Trčkové za  to, že tak dlouho vydržely a poctivě pracovaly.

TJ SOKOL Mysločovice - Redakční systém MyPage V3 - Mail listing: registrace - Redakční systém MyPage V3